Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

Liczba wyświetleń:

wtorek,
20 października 2020

(294. dzień roku)

Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

1.      Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

2.  Bierzemy  udział w ogólnopolskiej nowennie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października br. będą obradować nad niezgodnością z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji. Nowenna zakończy 21 października.

3.      W poniedziałek 19.10.2020 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4.      W czwartek 22.10.2020 liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

5.  Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 16.30, po różańcu prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00, w soboty o 17.30, w niedziele o 16.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.00.

6.      W przedsionku kościoła wystawione są kartki na wypominki. Data na kartce wskazuje dzień, w którym będziemy modlić się wspólnie za wymienionych zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnienie kart.

7.      W związku z aktualnymi przepisami dot. pandemii prosimy o zakrywanie ust i nosa. Środki do dezynfekcji rąk dostępne są w przedsionku kościoła i zakrystii. We Mszy św. może uczestniczyć 114 osób. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu.

8.      W imieniu ministrantów serdecznie dziękujemy na życzliwość i ofiary. Zebrano 980.00 zł. Bóg zapłać.

9.      W związku z Tygodniem Misyjnym w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne.

10.  Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne  w czwartek od 16.00 do 17.00.

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

12.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, osobiście lub na konto parafii.